ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

שילוב בין אמנות לחיים, Waterpod ניו יורק

| 2 Comments

Waterpod ניו יורק

בחודשיים האחרונים צפה קבוצת אמנים על מעבורת במים מסביב לעיר ניו יורק בפרוייקט המשלב אמנות וחיים שיתופיים. הצלמת מרי מטינגלי בת ה-30 (למטה, בתמונה, משקה את הצמחים) יזמה את הפרוייקט במחשבה על סביבה קיומית המספקת בעצמה את אמצעי הקיום שלה (עם גידולים חקלאיים, תרנגולות וכו’) באופן חברותי לסביבה ולאמנות, סביבה שתוכל לשכפל את עצמה בעתיד כששטחי המחייה בעולם יצטמצמו. וכך נוסד פרוייקט ה-ווטרפוד שנבנה מחומרים ממוחזרים ומתרומות של גופים פרטיים וציבוריים. הפרוייקט מונע על ידי אנרגיית שמש, הצוות מגדל בעצמו ירקות בשטח המחייה על המעבורת, אוסף מי גשם וביצים מתרנגולות החיות איתם, יוזם ארועים אמנותיים (תערוכות, קונצרטי רוק), ומארח את האנשים הרבים הבאים להתעניין ולקחת חלק בניסוי.

הרעיון המקורי היה שבזמנם החופשי ימשיכו האמנים ליצור אמנות. אולם במציאות הפך הפרוייקט לניסוי בחיים שיתופיים, בארגון ובשרידה – דבר לא פשוט בעיר כמו ניו יורק. חלק מהאמנים עזבו את דירותיהם ועברו לגור באופן קבוע על המעבורת. שאר המשתתפים בפרוייקט כוללים חבורה משתנה של אמנים וחברים, ביניהם כאלו עם נסיון בבנייה, נגרות, גינון, חיי ים, ותחומים נוספים העוזרים למימוש הפרוייקט. בינתיים הפרוייקט והארועים החברתיים הקשורים בו, מושך אוסף צבעוני של אנשים ואמנים מרחבי ניו יורק העולים על המעבורת ומשתתפים ביצירה אמנותית ובחיים המזכירים חיי קומונה. כמו שאמרה אחת האמניות: “זו אניה, זו חווה, זה משכן אמנויות, זהו מיצב”.

From August 4 – August 17 Waterpod™ will be docked at Pier 5, Brooklyn Bridge Park (BBPDC). It will be open to the public Friday 3 – 7 PM, Saturday – Sunday 11 AM – 7 PM

August 18-31: docked at Staten Island; September 1-14: Queens World Fair Marina.

Waterpod ניו יורק

Waterpod ניו יורק
Waterpod ניו יורק

Waterpod ניו יורק

Waterpod ניו יורק

Waterpod ניו יורק

Related posts:

2 Comments

  1. נראה נפלא. ממחיש צדדים שונים של אמנות ופילוסופיית חיים. אפשר למצוא היכן הם עוגנים עכשיו?

השאירו תגובה

%d bloggers like this: