ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

עוף אפוי בתנור עם אפרסקים ממדינת ניו יורק ועשבי תיבול

| 0 comments

אפרסקים ממדינת ניו יורק

עונת האפרסקים בשיאה עכשיו במדינת ניו יורק ויש לי קערה מלאה באפרסקים בשלים וריחניים על המדף. המתכון הזה לעוף אפוי בתנור עם אפרסקים ועשבי טיבול חביב במיוחד על נשים משום מה. אם אפשר, כדאי לנסות למצוא עוף אורגני וכמה שיותר טרי ומקומי (אנחנו קונים רק עופות שגדלים במדינת ניו יורק): אם במקרה יש גישה לחקלאים שמגדלים עופות אורגניים (למשל בשוק החקלאים ביוניון סקוור) כדאי לקנות מהם את העוף לפני שהוא עובר להקפאה. אפשר לגוון את המרשם ולהשתמש בתפוחים, אגסים, חבושים, נקטרינים, וכו’, במקום האפרסקים.

מתכון לארבעה

ארבע חתיכות ירכיים+רגליים של עוף (רצוי אורגני)

מלח

פלפל

שני בצלים בינוניים, פרוסים לפרוסות בינוניות

ארבעה אפרסקים, פרוסים לפרוסות בינוניות

עשבי טיבול טריים (טימין, אורגנו, שמיר)

רבע כוס חומץ בלסמי

שליש כוס שמן זית

כף סוכר חום

כף דבש

חצי כוס ציר עוף או ירקות  -אם אין בנמצא ציר טרי עדיף להשתמש ברבע כוס יין לבן או אפילו רבע כוס מים עם מלח, אבל לא באבקת מרק

לחמם את התנור לחום גבוה 220 מעלות

להמליח בנדיבות ולפלפל את חתיכות העוף, ולהניח בתבנית אפייה שמתאימה בגודלה בדיוק לכמות העוף – לא להשתמש בתבנית גדולה מידי. להניח את האפרסקים והבצל בתבנית, ומעליהם את חתיכות העוף. לפזר עשבי טיבול טריים בנדיבות מסביב. לערבב בקערה את החומץ הבלסמי, שמן הזית, הסוכר והדבש ולשפוך על העוף והפירות. לשפוך מעליהם את הציר.

לאפות בתנור החם עד שהעוף משחים יפה בצד אחד בערך 20-30 דקות – ולהפוך את העוף לצד השני. אם צריך, להרטיב את הפירות והבצל ברוטב מהתבנית. לאפות עוד 15-20 דקות ולבדוק אם העוף מוכן. להוציא אותו מהתנור ברגע שהוא אפוי, ולהקפיד לא לתת לו להתייבש בתנור יותר מהזמן הדרוש לבישול הבשר.

אפשר ורצוי לאכול מיד, בליווי יין מקומי מענבים שגדלו גם הם במדינת ניו יורק.

Related posts:

השאירו תגובה

%d bloggers like this: