ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

‘מסעדות בניו יורק: צרפתית נהדרת באיסט וילג

| 0 comments

מסעדות באיסט וילג'ביסטרו צרפתי משובח נפתח באביב באיסט וילג’, בפינה לא מקסימה במיוחד – השדרה השנייה ורחוב ארבע. עיצוב המסעדה גם הוא לא מבטיח הרבה… אולם ברגע שמתחילים להסתכל בתפריט, מיד מבינים שלא מדובר כאן בביסטרו רגיל המסתפק במאכלים שאפשר למצוא בכל ביסטרו שני במנהטן.  משום מה מסעדות בניו יורק ממשיכות להתפתח ולעדכן את תפריטיהם לכיוונים יצירתיים ומעניינים, אולם חוק זה לא חל על מסעדות ביסטרו צרפתיות – שנראו כאילו קפאו בזמן. בצרפת כמובן המצב שונה. אולם במנהטן נראה שהאנרגיה היצירתית זורמת לאיטליה, לדרום מזרח אסיה, לסקנדינביה…עד עכשיו. סוף סוף

מסעדות במנהטן

 כשהאוכל המפתיע בתחכומו מתחיל להגיע לשולחן, עולה חיוך על פנינו וממשיך לגדול ככל שהארוחה מתקדמת. אויסטרים משובחים מקייפ קוד ברוטב מיניונט פשוט; ביצה נפלאה ברוטב מיונז מעשה בית הרחוק קילמוטרים רבים ממיונז מסחרי מצנצנת, מלווה במלח סלרי נפלא;  הולך נהדר עם לחם הבית המגיע לשולחן עם ממרח אנצ’ובי, שום ושמן זית. טעים להפליא. דג מקרל מעושן עם אבוקדו, שלא נשמע טעים במיוחד, נעלם מהצלחת תוך שניות.

מסעדות במנהטן

  המנות העיקריות, אפילו אלו הנשמעות בלתי שגרתיות, מדהימות: צוואר כבש מבושל ברוטב חמוץ וחריף נמס בפה, מעודן באופן מפתיע, ומוגש עם כופתאות בצק ממולאות בשמנת מסקרפונה הצפות להן בתבשיל. אטריות פפרדלה רחבות מוגשות ברוטב ארנבת נהדר, עם יין לבן ועשבי תיבול.  אפילו הסטייק מצליח להיות מעולה ובלתי שגרתי.

מסעדות במנהטןכמה מהמנות האחרונות  גרמו לעינינו לדמוע בהכרת תודה. באבא או רום, עוגת שמרים נימוחה נחתכה לחצי על ידי המלצר בשולחננו, והעלתה אדים שהריחו כל כך טוב שהיינו חייבים להפסיק לדבר ולהתמקד בחוויה. מעל שפך המלצר משקה אלכוהולי פנטסטי וכשהאדים התפוגגו  עלו ריחות הוניל  והרום לאוויר באופן מלא. קצפת נוספה מלמעלה. קרם וניל עם קומפוט שזיפים אדומים ישאר בזכרוננו למשך כל עונת הסתיו ונמשיך לחשוב עליו גם בחורף, כמו על המסעדה הנפלאה הזו בכללותה. מסעדות בניו יורק קיבלו תוספת משובחת לרשימה.

מסעדות במנהטן

Caliope, 84 East 4th Street, (212) 260-8484

Related posts:

השאירו תגובה

%d bloggers like this: