ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

מדריך ניו יורק: מלון זול במנהטן, מלון ג’יין

| 0 comments

מלון במנהטן

מדריך ניו יורק: מלון ג’יין, הוא מלון קטן, אופנתי ולא יקר בפינת הרחובות ווסט וג’יין בדרום מערב מנהטן. הוא התחיל את חייו בשנת 1908

כמקום משכן למלחים שנבנה על ידי האגודה לידידות אנשי הים האמריקניים. אלפי מלחים ישנו בו, כולל ניצולי אניית הטיטניק שהתאכסנו במקום לאחר האסון בשנת 1912. עכשיו, לאחר שיפוץ, הבניין הוא אחד מהמלונות הכי בלתי שגרתיים, והחסכוניים, בעיר.

לאחר שהאגודה לידידות אנשי הים נסגרה בשנת 1980, הבניין שימש כמשכן לחסרי בית ולאנשים משולי החברה. כשנבנה במקור, היו בו 156 חדרים למלחים, ועוד חדרים לקצינים, מהנדסי ים, טבחים, וכו’ שעבדו על האניות. המגורים עלו 25 סנט לחדר למלח ו-50 סנט לאחרים.

מלון במנהטן

עכשיו הפך הבניין למלון אפנתי בווסט וילג’, עם חדרים קטנים אך מעוצבים העולים $99 בלבד ללילה. לא הרבה בשביל מלון במנהטן, גם אם תהפכו כל מדריך ניו יורק שתמצאו. האורחים מקבלים את אותם החדרים שקיבלו המלחים בזמנו, עם מיטה צרה בצד אחד ואחסון בצד השני, אולם עכשיו החדרים מעוצבים כאילו היו ביאכטה עם עץ מבריק, מסכי טלויזיה שטוחים, אינטרנט ומוסיקה. חדרי האמבטיה משותפים, ונמצאים במסדרון.

הבר היפה והרומנטי של המלון, שנבנה באולם ההרצאות שהיה במקום, ונקרא ג’יין בולרום, נראה כאילו נלקח ממש מהתקופה עם עיצוב ויקטוריאני, ציורי שמן, ספות עתיקות רכות ושטיחים פרסיים. הקהל בבר הוא סופר-אפנתי עם דוגמניות, שחקנים וכו’, ושוערי הכניסה מסננים את הנכנסים כך שלא קל להפציע את החומה ולחדור פנימה. אבל כדאי לנסות. תמצאו מלון שאינו שגרתי, מעוצב מקסים, עם אווירה מאד ייחודית. פרטים על המלון אפשר למצוא כאן, ופרטים על הבאר כאן.

Jane Hotel, 113 Jane Street, New York, NY 10014. 212.924.6700

מלון במנהטן

מלון במנהטן

Related posts:

השאירו תגובה

%d bloggers like this: