ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

אנני ליבוביץ’ והבית הכי יקר בעיר ניו יורק, עכשיו למכירה

| 0 comments

הבית של אנני ליבוביץ' בניו יורק

מספר שנים לאחר שהגעתי לניו יורק וכשסיימתי את לימודי האמנות שלי, פנו אלי ממגזין ‘ווג’ שאבוא לעזור להם בפרוייקט ייחודי. הצלמת אנני ליבוביץ’ שצילמה באופן קבוע פורטרטים קבוצתיים למגזין, היתה צריכה מישהי שתעזור לה לקבל השראה. עורכי המגזין, ברוב נדיבותם הניו יורקית ותקציביהם האינסופיים, חיפשו מישהי שיודעת איך ואיפה למצוא תמונות טובות ולבוא עם רעיונות מעוררי השראה. וכך נכנסה אנני לחיי: למשך תקופה שימשתי כמספקת ההשראה הפרטית של ליבוביץ’ האגדית. מעולם לא פגשתי אותה או דיברתי איתה ישירות. כל התקשורת נעשתה על ידי עוזריה הבכירים. אבל על כל אדם אותו היתה אמורה אנני לצלם, עבדתי שבועות כדי למצוא עבורה חומר רקע ויזואלי, רעיונות חזותיים שקשורים למקצועו ולהיסטוריית חייו של נושא הצילום העתידי, דימויים שקשורים בקשר רופף או הדוק ויכולים להיות מעניינים מבחינה חזותית, צילומים שצילמו אחרים, תמונות של מוסיקאים, אמנים ויצירות אמנות אותם הנושא מעריך, סגנון אפנה ועיצוב שקשור ללבוש שלהם – בקיצור, כל מה שעלה על דעתי. בסוף התהליך סיפקתי ערימת תמונות שנכנסה לתיקים עבי כרס, שבהם עלעלה אנני מאוחר יותר כדי לקבל רעיונות לעיצוב הרקע, התלבושות, האיפור והאווירה לצילום שעליו עבדה עבור המגזין. לא האמנתי ש’ווג’ היו מוכנים לשלם לי אלפי דולרים כדי שאספק השראה לצלמת האגדית, אבל האמת, לא התלוננתי. למעשה, נהניתי מכל רגע.

הבית של אני ליבוביץ' חצר

 באותה תקופה התגוררתי בדירה קטנטנה בגודל של בול, אך מקסימה ועם תקרה גבוהה ואח מבוערת בבניין קטן ברחוב מערב 11 בווסט וילג’ – כמה בתים ממאפיית הקאפקייקס האגדית, מגנוליה. ולאחר כמה שנים, מי עברה לגור ברחוב שלי? אכן, אנני האגדית. בשכנות לה גר הצייר ובמאי הקולנוע ג’וליאן שנאבל, שמעבר להיותו בחור יהודי שגדל בברוקלין והצייר הראשון בהיסטוריה שבעודו בחייו, בשנות העשרים שלו, קיבל על ציור שלו מעל למיליון דולר, הוא איש גדול מהחיים ומוכשר בטירוף. המוסיקאים הנפלאים לו ריד ולורי אנדרסון גם הם גרים באותו הרחוב, ואפילו שתו את קפה הבוקר שלהם לעיתים באותו בית הקפה שבו ביליתי כל בוקר משנות חיי הרבות בשכונה. בקיצור, רחוב מוצלח

עברו כמה שנים, התרחש האילבן בספטמבר, עברתי לדירה יותר גדולה מעבר לפינה, עבדתי על פרוייקטים מעניינים אחרים, לאנני המדהימה נולדו שלושה ילדים – שרה הראשונה נולדה כשאנני היתה בת 51, והתאומות סוזן וסמואל ארבע שנים לאחר מכן. גם לולה נולדה, שנתיים אחר כך. לצערם של רבים, אנני נכנסה לבעיות כספיות עמוקות. בשנים האחרונות כנראה שאיבדה שליטה על ההוצאות המרובות הכרוכות בסגנון חיים של סליבריטאי ניו יורק, ולמרבה העצב שלשום הציעה למכירה את הבית המדהים שלה. הבית שעליו הייתי מסתכלת בערגה כה עמוקה, בהערצה ואפילו בשמחה על עצם קיומו בשכונה במשך שנים.

הבית של אני ליבוביץ' מטבח

אז אם קיבלתם דמי חנוכה ואתם רוצים לעבור לגור בניו יורק, או שיש לכם במקרה 33 מיליון דולר פנויים, או שאתם כל כך אוהבים את הבלוג שלי ורוצים לתרום לו בית שישמש למשרד שממנו אוכל לכתוב ולארח אתכם…  אולי תשקלו לקנות את הבית המדהים של אנני בווסט וילג’, שהיא כידוע השכונה האהובה עלינו ביותר בעולם. הבית הוא לא סתם בית, הוא למעשה שלושה בתים מחוברים הכוללים אגף מגורים, חצר פרטית, סוויטת אירוח וסטודיו, 13 קמינים (אחים) לבעירת עץ, וגינת גג.

הבית של אני ליבוביץ' סלון

רוצים פרטים נוספים? פנו אלי בפרטי

Related posts:

השאירו תגובה

%d bloggers like this: