ניו יורק למתקדמים

חיים, אמנות ואוכל בעיר שלעולם לא מפסיקה

אטרקציות בניו יורק: חנות הגבינות הנפלאה שלנו

| 0 comments

ניו יורק: חנות גבינות

:זה לא מקום חדש, אלא מקום קלאסי של הוילג’, ניו יורק

חנות הגבינות של מוריי. אני קונה שם בעיקר גבינות נפלאות, לפעמים מחלב לא מפוסטר (תוצרת מקומית של חוות במדינת ניו יורק, ויבוא מספרד, איטליה, צרפת וכו’), יוגורט וחמאה משובחים, וגם סלמון מעושן מאלסקה, שמן זית נהדר, עלי גפן ממולאים, שרקוטרי פנטסטי, ביצים מתרנגולות שלא אכלו מזון מעובד בחייהן אלא רק עשב. לפעמים אפילו גלידות משובחות תוצרת ניו יורק, פסטה, פירות יבשים, ושוקולד

ניו יורק: חנות גבינות

מוריי’ס היא חנות הגבינות הוותיקה והטובה ביותר בכל ניו יורק. מוריי גרינברג היה יהודי קומוניסט שנלחם במלחמת האזרחים בספרד, ולמרות השמאלניות שלו פתח עסק קפיטלסיטי משגשג למסחר סיטוני במוצרי חלב וביצים בשנת 1940 ברחוב קורנליה, כמה דלתות מערבה ממיקומה העכשווי של החנות. מאז עברה החנות כמה גלגולים, והיום היא מרכז בו אפשר להרשם לשיעורים בתורת הגבינות, טעימות, סיורים מודרכים במרתף היישון, וסתם להסתכל ולהתרשם ממגוון המוצרים החדשים והמשובחים. אני תמיד מגלה שם משהו חדש למרות שאני נמצאת בחנות כבר שנים, לפחות פעם בשבוע – הם מחדשים ומעדכנים את המלאי שלהם ללא הפסקה ומקפידים לעקוב אחר יצרני גבינות, נקניקים ושוקולד ארטיסנלים.

אפשר גם סתם לקנות סנדוויץ’ לארוחת צהריים ולשבת לאכול על הספסל האדום בחוץ, תוך הצצה (דיסקרטית כמובן) בעוברים והשבים שברחוב.

ניו יורק: חנות גבינות

Murray’s Cheese Shop, 254 Bleecker Street (between 6-7th ave.) 212. 243.3289.

החנות פתוחה בימים שני עד שבת משמונה בבוקר עד שמונה בערב, ובימי ראשון מעשר עד שבע.

סניף נוסף של החנות נמצא בתחנת הרכבת גרנד סנטרל בניו יורק

בנוסף, מדריך הגבינות שפורסם על ידי החנות, נחשב לאחד ממדריכי הגבינות המעולים ביותר בנמצא. אפשר למצוא אותו כאן.

ניו יורק: חנות גבינות

Related posts:

השאירו תגובה

%d bloggers like this: